Home

Studio filmów rysunkowych

Marek Grabowski

Bielsko-Biała_Studio_Filmów_Rysunkowych_002Dużo podróżuję po Polsce, głównie ze względu na swój zawód badacza rynku. Nawet jednak podczas urlopu nie potrafię usiedzieć na miejscu – nosi mnie.

Studio_Filmów_Rysunkowych 8W czasie ferii poniosło mnie i trójkę moich najstarszych dzieci do Bielska-Białej. Do Studia Filmów Rysunkowych na Cieszyńskiej 24 w Bielsku-Białej. Zwykła wycieczka okazała się być fascynującą przygodą.

Studio_Filmów_Rysunkowych 10Godzina 10.00. Niepozorny budynek Studia. Wchodzimy do starej sali kinowej. Moja 4-letnia Weronika jest najmłodszym dzieckiem wśród wszystkich uczestników spotkania.

Prezentację prowadzi fantastyczny facet, operator obrazu, trochę zwariowany jak na filmowca przystało, ale potrafiący zaintrygować pięćdziesięcioosobową grupę dzieci, uczniów i dorosłych.

Studio_Filmów_Rysunkowych 9Stworzenie filmu rysunkowego to mozolna praca. Scenariusz, projekt plastyczny, i animacje, tysiące rysunków wymagających ręcznego przygotowania.

Studio_Filmów_Rysunkowych 7Dziesięciominutowy film zawiera ponad pięć do siedmiu tysięcy rysunków. A do tego dochodzi praca dekoratorów – tak, tak, w animowankach też są dekoracje – muzyków, dźwiękowców. Nie chcę tutaj zdradzać wszystkiego tego, co usłyszeliśmy na Cieszyńskiej.

Studio_Filmów_Rysunkowych 5Jeśli będziecie w pobliżu Bielska-Białej spróbujcie odwiedzić to Studio. Cały czas przygotowuje filmy, które bawią, ale też przekazują pozytywne wartości. Bolek i Lolek czy Reksio to bajki, które znamy z naszego dzieciństwa. I które warto pokazywać naszym dzieciom. Dobre i polskie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marek Grabowski